Zelený ječmen – pomoc při detoxikaci organismu

Ječmen setý zná pravděpodobně úplně každý. Vždyť se také jedná o jednu z nejdéle pěstovaných rostlin v dějinách lidstva. Mladý zelený ječmen je pěstován čistě organicky, nejsou tedy používány žádné pesticidy, umělá hnojiva apod.

Pro zelený ječmen si můžete zajít k nám na prodejnu Pohanka v Chrudimi.

Co obsahuje?

Obsahuje nejvyšší množství účinných látek. Konkrétně jde o vitamíny skupiny C, B, E, H a K, minerální látky (např. železo, hořčík, draslík, měď, vápník či fosfor) včetně stopových prvků, ale také o vlákninu, chlorofyl či mnoho druhů aminokyselin.

Jeho účinky

Mladý zelený ječmen je díky vysokému obsahu účinných látek pro člověka vhodný jak z hlediska prevence, tak z hlediska pomoci při různých zdravotních komplikacích.

  • Detoxikace organismu – Tato obilovina dokáže tělu pomoci při zbavování se toxických látek i při celkové regeneraci. Navíc má výtečné antioxidační účinky.
  • Pomoc při hubnutí – Mladý zelený ječmen podporuje enzymy, které spalují tuky. Samozřejmě se při shazování přebytečných kilogramů nelze spoléhat pouze na něj, nicméně dokáže vaši snahu podpořit.
  • Pomoc při neduzích – Užívání mladého zeleného ječmenu je vhodné při diabetu, zvýšeném cholesterolu, chudokrevnosti, astmatu, překyselení žaludku či kožních problémech. Navíc jsou zmiňovány kladné vlivy při rakovině.
  • Další pozitivní účinky – Zlepšení imunity, kladný vliv na okysličování krve a tkání, obnova acido-alkalické rovnováhy či prevence mnoha nemocí – i toho pravidelnou konzumací můžete dosáhnout.

Pozor ! pro zdravého člověka nejsou nežádoucí účinky známy. Na druhou stranu by se mu měli vyhýbat ti, kteří berou léky na poruchy krevní srážlivosti, nebo osoby, jež jsou po operaci žaludku či střev. Rovněž záněty hlubokého žilního systému či akutní plicní embolie jeho konzumaci vylučují.

Samotná konzumace

Tuto obilovinu si můžete vypěstovat doma, anebo si ji pořídit ve formě tablet či prášku, který pak stačí rozpustit ve vodě (cca ve 150 ml) a vytvoříte tak jednoduše velmi zdravý nápoj. Mladý zelený ječmen lze ovšem přidávat rovněž do různých salátů, müsli, pomazánek nebo jogurtů. V každém případě platí, že byste jej měli konzumovat třikrát denně (vždy po jedné lžičce), a to po dobu 60 až 90 dní. Pak by se jeho příznivé účinky měly určitě dostavit.

V současné době je nejvýznamnější využití této obiloviny při výrobě sladu, který se následně používá k výrobě piva.

zdroj: https://www.bylinkovo.cz/mlady-zeleny-jecmen-jake-jsou-jeho-ucinky/