Samahan

Samahan

Tentokrát jsme si připravili článek o Samahanu. Nevíte o co se jedná, a k čemu je to dobré? Tak čtěte dále.

Samahan je ajurvédský bylinný čaj, který oceníte zejména při nachlazení a chřipce. Dokáže také velmi účinně a rychle snížit teplotu. Pokud vás tedy sužuje nachlazení nebo chřipka a už nevíte kudy kam, stavte se v našich prodejnách zdravé výživy BioPohanka a vyzkoušejte Samahan. Zaručeně vám pomůže.

Jedinečná ajurvédská receptura

Tento bylinný čaj je unikátní svým složením pečlivě vybraných 14 bylin a koření. Originální receptura dle ajurvédské medicíny zahřeje organismus, rozpustí hleny, usnadní vykašlávání, sníží teplotu a uleví od bolesti. Kouzlo receptury tkví v tom, že jednotlivé složky jsou namíchány tak, aby působily synergicky a své účinky navzájem zvyšovaly.

Zázvor – pomáhá rozpouštět hlen, zahřívá organismus a mírní žaludeční problémy

Zázvorník lékařský – zahřívá organismus a startuje pocení, skvěle funguje také na zahřátí končetin a vyrovnání nízkého tlaku

Pepř černý – prokrvuje orgány, díky čemuž zlepšuje jejich zásobování kyslíkem a dalšími živinami

Pepř dlouhý – uvolňuje dýchací cesty a příznivě působí na plíce a průdušky

Kalumbské dřevo (Venivelgata) – má skvělé antiseptické a protizánětlivé účinky

Hedyotis Herbacea – posiluje imunitní systém a mírní bolest

Evolvulus Alsinoides – posiluje paměť, zmírňuje úzkost a má pozitivní účinky na nervový systém jako celek

Lékořice – rozpouští hlen, usnadňuje vykašlávání a mírní kašel

Kmín – uvolňuje svaly

Nesměna cévnatá – mírní alergické reakce

Galgán – posiluje imunitní systém a působí proti volným radikálům

Premna Heracea – snižuje teplotu

Koriandr – příznivě působí na činnost srdce a oběhové soustavy

Ajowan – skvělý jako prevence proti onemocnění, ničí bakterie i viry

Jak Samahan chutná?

Zcela jistě vás zajímá, jak Samahan chutná. Nemusíte mít strach z neobvyklých chutí. Čaj chutná a voní po jednotlivých ingrediencích, zejména pak vynikají pepř, koriandr a zázvor, po kterém při pití v ústech a krku citelně pálí.

Příprava

Ač je Samahan nazýván a prezentovaný jako čaj, tak se nepřipravuje louhováním jak by se na první pohled mohlo zdát, ale koncentrovaný bylinný přípravek ve formě prášku se ředí tekutinou. Jeden sáček stačí vysypat do přibližně 250 ml horké vody (nikoliv vroucí), zamíchat a vypít. Výhodou je, že Samahan můžete také rozmíchat v jakékoliv jiné tekutině jako např. mléku, rostlinném nápoji či kávě.

Složení

Adhatoda vasica (kořen), Alpinia galanga (oddenek), Carum copticum (oddenek), Coriandrum sativum (semeno), Coscinium fenestratum (stopka), Cuminum cyminum (semeno), Evolvulus alsinoides (celá rostlina), Glycyrrhiza glabra (stopka), Hedyotis herbaceae (celá rostlina), Piper longum (plod), Piper nigrum (plod), Premna herbacea (kořen), Solanum xanthocarpum (celá rostlina), Zingiber officinale (oddenek).

Dávkování

Samahan lze užívat v každém věku. Dětem pod 5 let podávejte pouze 1/2 sáčku. Při prevenci je doporučeno užívat 1 sáček denně. Při obtížích můžete dle potřeby vypít až 10 sáčku denně.