Saloos naturcosmetic

Saloos naturcosmetic

 

Představujeme vám rodinnou společnost Saloos se sídlem v Břeclavi a přibližně 50 zaměstnanci, kteří již více než 25 let přináší svým zákazníkům radost, krásu a zdraví. Vše začalo již v roce 1993, kdy se setkal zakladatel společnosti Saloos Jiří Harašta s Emilií Trepkovou – odbornicí v oboru esenciálních olejů a vonných látek. Toto nenápadné setkání se časem proměnilo v profesionální spolupráci založené především na využití vůní a dalších pozitivních účinků rostlin na lidský organismus.

Špička v Bio kosmetice

V současné době patří aromaterapeutická kosmetika či masážní oleje Saloos mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější produkty na našem trhu. Společnost Saloos se tak zařadila mezi přední výrobce BIO kosmetiky a za zmínku stojí i její aktivity v rámci osvěty o účincích přírodních látek ve vztahu k lidskému tělu.

CPK - český certifikát pro přírodní kosmetiku

Výrobky Saloos obsahující pouze čisté přírodní suroviny a biosuroviny z ekologického zemědělství nebo volného sběru nesou označení CPK. Standard CPK bio pro přírodní kosmetiku vychází z mezinárodní certifikace Ecocert. Dodržování standardů je velmi pečlivě hlídáno. 

Podmínky pro získání CPK

  • Na výrobu jsou použity nejkvalitnější rostlinné suroviny prvotřídní kvality a pocházející z ekologického zemědělství, popřípadě ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě
  • Sběr probíhá šetrným způsobem s maximálním ohledem na ochranu životního prostředí
  • Výrovky neobsahují minerální oleje (Paraffinum Liquidum), vazelínu, ropné produkty či silikon
  • Při výrobě nejsou používány syntetické vonné, konzervační a barvící látky
  • Nesmí být použity suroviny z mrtvých zvířat (kolagen, glycerin, vorvaňovina, norkový tuk a další)
  • Zakázané jsou také veškeré geneticky modifikované suroviny
  • Výchozí suroviny, ani finální produkty nejsou testovány na zvířatech
  • Neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny
  • Výrobce zaručuje ekologickou likvidaci odpadů, obalů a únosnost výroby

V prodejnách BioPohanka nabízíme celou řadu produktů Saloos. Pojďme si představit ty nejoblíbenější.

BIO měsíčkové dětské šlehané máslo (CKP bio)

Toto dětské máslo Saloos je perfektním pomocníkem při péči o jemnou dětskou pokožku, kterou maximálně vyživuje, hydratuje a chrání před vnějšími vlivy. Je také skvělé pro zklidnění velmi citlivé a problematické pokožky díky 100% esenciálním olejům z levandule a heřmánku. Levandule také zklidňuje psychiku a pomáhá při spánku.

BIO měsíčkové máslo je vhodné pro děti od jednoho roku.

BIO měsíčkové kojenecké šlehané máslo (CKP bio)

Pro nejmenší děti je v nabídce nadýchané BIO měsíčkové máslo bez parfemace zajišťující dokonalou péči o pokožku. Hydratuje, maximálně vyživuje a po aplikaci je pokožka hebká a vláčná. Měsíček lékařský je znám pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pečuje o pokožku celého těla, zejména pak v oblasti plen.

Vhodné pro děti od prvních dnů.

Bio aroma roll-on

Řada 100% čistě přírodních esenciálních olejů a rostlinného BIO jojobového oleje lisovaného za studena v praktickém balení.

Tyto malé pomocníky můžete mít neustále u sebe – poskytují osvěžení při práci či studiu, jízdě autem a příznivě působí při stresu, odpočinku i spánku.

Použití je snadné – krouživými pohyby je naneste na pulzující body zápěstí, spánku i krku dle potřeby i několikrát denně.

Saloos Hořčíkový olej

Magnesium je látka, která je pro naše tělo velmi důležitá. Jeho přítomnost je nutná pro nespočet procesů, zejména poté čím více se hýbeme, tím více je hořčíku potřeba. Řada studií dokázala, že přijímání hořčíku kůží je mnohem efektivnější než stravou či doplňky. Při vstřebávání oleje do pokožky totiž nehrozí předávkování a tělo si ho vezme vždy tolik, kolik potřebuje.

Hořčík v oleji Saloos je získaný z čistě přírodního zdroje, a to konkrétně z prastarého evropského mořského dna Zechstein (z hloubky až 1 600 metrů), které je staré 250 miliónů let.